top of page

NEY ATÖLYESİ

NEY KURSU

    Ney Atölyesi'nde Ney derslerimiz devam etmektedir. Ney Kursumuz birebir " özel ders " şeklindedir. Özel Ney dersi Grup Ney Dersi'ne göre daha etkilidir. Grup Ney dersi'nde ise sayı 5-6 kişiyle sınırlandırılmalır.

Birkaç kişi birlikte geldiğinizde grup dersleri de açmaktayız.

   Neden Özel Ders?

      Çünki Özel Ders'te tüm ders öğrenciye odaklıdır.

Grup dersinde  hoca'nın öğrenciyle ilgilenmesi sayıya göre 5 -10 dakika iken, Özel Ney dersi'nde Hoca'nın öğrenciyle ilgilenmesi 1 saattir. Yani Grup dersi'nin verimiyle özel dersin verimi arasında katbekat fark vardır.

Ders günü ve saatini hoca ve öğrenci birlikte belirlemektedir.

Bundan ötürü özel derslerin olumlu etkisi bariz ortadadır.

 

Neyzen Fatih Yıldız
Ney Dersleri
Grup Ney Dersi
Grup Ney Dersi
Özel Ney Dersleri
Özel Ney Dersi
Neyzen Fatih Yıldız

Atölyemizde Ney derslerimiz Neyzen Fatih Yıldız ile birlikte yapılmaktadır.

 

FATİH YILDIZ

1986 Kütahya doğumlu ,İTÜ Devlet Türk Müziği Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Mezunu.

 

Müziğe, İlkokulda, Geleneksel Türk Sanatları sanatçısı olan babası Ahmet YILDIZ’ın teşvikiyle başladı. Üniversiteye gelene kadar da okuduğu tüm okullarda, korolarda sesiyle ve daha çok da neyi ile görev aldı.


Kütahya’daki İlköğretim ve Lise yıllarında Kütahyalı bestekâr ve kanun sanatçısı Erhan AKALIN’ın yönettiği Klâsik Türk Müziği topluluklarında Timuçin ÇEVİKOĞLU, Yavuz AKALIN, Bora UYMAZ gibi değerli müzisyenlerle çalışma imkânı bulmakla birlikte bu topluluğun konserlerinde de sesiyle yer aldı.


Ciddi olarak ney üflemeye,1998 yılında Kütahya Kültür Müdürlüğünde açılan kursta,ilk hocası merhum Neyzen M.Ali ELİFOĞLU ile başladı. Daha sonra yine Kütahyalı neyzen ve rebapzen Şemsettin GÜVEY ile devam etti.


Kütahya’daki Türk Müziği ve Folklor derneklerinde, anma toplantılarında ve çeşitli müzik gruplarında ney üfledi. 2005 yılında babasının Program danışmanlığı ve metin yazarlığını yaptığı TRT tarafından hazırlanan ve Rebabı tanıtan “Tamburam rebap oldu” isimli belgesele neyi ile katıldı.


İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarında, Neyzen Süleyman Erguner(torun)'in talebesi oldu , Neyzen Niyazi Sayın‘ın uzmanlık sınıfından istifade etti.
2011 yılında “Ney Makamı “ isminde de bir albüm çalışması yaptı.

2018 yılında " Envar" isimli Yunus Emre Hz. temalı bir albüm projesi yaptı.


Müzik yaşantısına Ney dersleri vererek devam eden Fatih Yıldız, Musiki Cemiyetlerine Ney'i ile eşlik etmekte , stüdyo çalışmalarında bulunmakta , aynı zamanda farklı müzik topluluklarıyla çalışmalarına devam edip, Yurt içi ve Yurtdışı çeşitli konserlerde ve festivallerde , Özel TV kanallarında da Ney üflemektedir

bottom of page